Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
  ID: 6616642

Franz Joseph Wagner i jego prace 
Franz Joseph Wagner (ur. w 1886 r. we wsi Wolmsdorf, dzisiejszej Rogóżce, zm.1972 r.) – niemiecki malarz i grafik, pejzażysta.
Działał głównie we Wrocławiu, gdzie posiadał własną pracownię. W kręgu jego zainteresowań znajdowało się przede wszystkim malarstwo pejzażowe różnych części Sudetów. Sporo czasu spędzał w rodzinnych stronach malując widoki okolic Bystrzycy Kłodzkiej, Lądka-Zdroju i Bolesławowa. Znane są również realistyczne portrety miejscowych wieśniaków jego pędzla. Obrazami i grafikami ...
Franz Joseph Wagner (ur. w 1886 r. we wsi Wolmsdorf, dzisiejszej Rogóżce, zm.1972 r.) – niemiecki malarz i grafik, pejzażysta.
Działał głównie we Wrocławiu, gdzie posiadał własną pracownię. W kręgu jego zainteresowań znajdowało się przede wszystkim malarstwo pejzażowe różnych części Sudetów. Sporo czasu spędzał w rodzinnych stronach malując widoki okolic Bystrzycy Kłodzkiej, Lądka-Zdroju i Bolesławowa. Znane są również realistyczne portrety miejscowych wieśniaków jego pędzla. Obrazami i grafikami F. J. Wagnera ilustrowane były kłodzkie czasopisma regionalne, głównie Die Grafschaft Glatz. Po II wojnie światowej osiadł w Kreiensen, w Górach Harzu (Dolna Saksonia). Był członkiem Kłodzkiej Grupy Artystycznej (KVGH).
W 1999 r. obrazy Wagnera weszły w skład wystawy organizowanej przez Muzeum Ziemi Kłodzkiej, a zatytułowanej Grafika i malarstwo pejzażowe na Ziemi Kłodzkiej w XX stuleciu – pokolenia. Za Wikipedią.
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

 • Data: 1934
  komentarze: 0
  Bolesławów, widok od strony drogi do Kamienicy. Rysunek Franza ...
 • Data: 1935
  komentarze: 0
  Zakątek Malarzy wg Franza Josefa Wagnera.
 • Data: 1935
  komentarze: 1
  Cmentarz w Radkowie wg Franza Josepha Wagnera.
 • Data: 1943
  komentarze: 0
  Kirchgasse in Wilhelmsthal - Ul. Kościelna w Bolesławowie - obraz ...